Cement montażowy CX 5 Ceresit – na co należy uważać?

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa cementu montażowego CX 5 Ceresit powinny pamiętać o tym, aby wszelkie prace wykonywać w temperaturze od +5°C do +25°C. Jeżeli panują krańcowe temperatury, to warto postawić na odpowiednio schłodzoną lub podgrzaną wodę, dzięki czemu będzie można przyśpieszyć twardnienie.

Cenne wskazówki

CX 5 Ceresit jak powszechnie wiadomo zawiera jedynie cement zmieszany z wodą, dlatego też posiada on odczyn alkaliczny. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że przy pracach z nim należy zabezpieczyć nie tylko oczy, ale również skórę. Do bardzo ciężkich konstrukcji przeznaczony jest Ceresit CX 15, który w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych. Do tamowania wody przeznaczony jest z kolei Ceresit CX 1. Cement ten wykorzystywany jest przez wielu fachowców również do uszczelniania wnętrz zbiorników na wodę. 

Wypełnianie szerokich otworów

Osoby, które chcą wypełnić otwory o szerokości ponad 20 mm, powinny pamiętać o tym, aby CX 5 Ceresit  dokładnie wymieszać z czystym piaskiem. Producent zaleca zachowanie proporcji na poziomie 1:1. Dodatek piasku co prawda nie ma żadnego wpływu na czas wiązania, ale należy pamiętać o tym, że obniża on znacząco wytrzymałość zakotwienia.

Jeśli są państwo zainteresowani, pod adresem Budujmy.eu znajdą państwo szeroki wybór materiałów budowlanych do budowy i remontu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *